Британський вчений запропонував нову теорію появи свідомості у людини

Ключовим аспектом людської свідомості є його здатність репрезентувати пов’язані дані.

Професор Джонджо Макфадден (Johnjoe McFadden) з Університету Суррея у Великобританії запропонував нову теорію. У ній говориться, що електромагнітні поля в мозку людини відіграють головну роль в появі свідомості і здатності усвідомлено мислити. Про це повідомляється на сторінках наукового журналу Neuroscience of Consciousness. Коротко про дослідження пише MedicalXpress.

За словами Макфаддена, одним з ключових аспектів людської свідомості є його здатність репрезентувати пов’язані дані, відповідно, має існувати своєрідний фізичний субстрат свідомості, який кодує інтегровану інформацію в мозку.

Вчений вважає, що діяльність нейронів забезпечує інтеграцію не в просторі, а тільки в часі, в тому сенсі, що оброблені мозком дані на виході відповідають сигналам, які є і на вході. Макфадден припустив, що найважливіша роль у формуванні свідомості дісталася саме електромагнітним полям мозку, що кодує пов’язану інформацію.

Під просторовою інтеграцією фахівець має на увазі здатність людини об’єднувати лінії, кольори, рух об’єктів, текстури і звуки, які обробляються в різних модулях мозку, в єдину сцену.

Теорія семи-полів (conscious electromagnetic information field theory), саме так її назвав Макфадден, має на увазі, що електромагнітні поля мозку, які, по поширеній думці, не виконують важливих функцій, насправді створюють більшу частину спостережуваних властивостей свідомості. Крім того, з їх допомогою можна відтворити штучну свідомість, що дозволяє машинам самостійно думати.

Не пропустітьПОДІБНЕ
рекомендації для вас

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Нове

- Advertisement -

Вас може зацікавитиПОДІБНЕ
рекомендації для вас