Вчені NASA помітили на Плутоні засніжені гори

Вчені американського космічного агентства NASA помітили на Плутоні засніжені вершини гір. Це здивувало дослідників, оскільки метан викликає в атмосфері планети парниковий ефект, через що температура зростає із збільшенням висоти.

При такому розкладі сніг повинен зберігатися біля підніжжя гір, а не на вершинах. В реальності ж фізики спостерігають іншу ситуацію. Довго вчені не могли зрозуміти причину явища, але зараз розібралися з цим питанням завдяки комп’ютерному моделюванню. З’ясувалося, що сніг на Плутоні складається з метану. Процес виникнення граничного вуглеводню на планеті протилежний спостережуваному на Землі. На Плутоні гірські породи холодніші атмосфери і метан кристалізується, утворюючи сніг. Нещодавно вчені NASA не підозрювали про існування подібного явища. Процес появи метанового снігу пояснює і утворення загадкових гострих піків, знайдених на Плутоні. Вони теж виникли через цей газ.

У 2006 році NASA відправило в космічну подорож літальний апарат New Horizons з метою дослідити Плутон і його природний супутник Харон. По дорозі станція здійснила гравітаційний маневр навколо Юпітера, отримавши додаткове прискорення. У 2015 році космічний корабель досяг Плутона, а потім передав на Землю знімки планети з високою роздільною здатністю. Фотографії здивували вчених наявністю гір із засніженими вершинами. В екваторіальному регіоні Ктулху виявили кратери з пагорбами. При цьому верхні частини гір здавалися світліше нижніх. Дослідники зробили висновок, що це сніг.

Плутон вважається незвичайним космічним об’єктом. Передбачається, в далекому минулому він був супутником Нептуна, а потім через нез’ясованих процесів «втік» і продовжив незалежно переміщатися навколо Сонця. Раніше астрономи позбавили його статусу планети. Потім вчені придумали нову групу «плутоїди», в яку включили цей космічний об’єкт.

Не пропустітьПОДІБНЕ
рекомендації для вас

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Нове

- Advertisement -

Вас може зацікавитиПОДІБНЕ
рекомендації для вас