Помер знаменитий шотландський актор Шон Коннері

Лише пару місяців тому йому виповнилося 90 років.

Син водія вантажівки і прибиральниці, який працював в юності рятувальником, чорноробом і полірувальником меблів – в 23 роки Шон Коннері став отримувати перші ролі після успіху на конкурсі з бодібілдингу «Містер Всесвіт». Заради кар’єри актора він відмовився від шляху професійного футболіста – і називав це «одним з найрозумніших рішень».

Приголомшливий успіх і світова слава прийшли після 30 – Коннері знявся в головній ролі у фільмі «Доктор Ноу». Це перша екранізація романів Яна Флемінга про Джеймса Бонда. Всього на рахунку шотландця – 7 фільмів про секретного агента 007. Навіть деякі його наступники називали Коннері своїм «улюбленим» Бондом, а багато кінокритиків вважають його найкращим виконавцем ролі в історії.

Актор, втім, не залишився кіногероєм 60-х. Його чекали новий успіх і визнання в 80-х: наприклад, за ролі францисканського ченця в екранізації роману Умберто Еко «Ім’я Рози», або поліцейського у фільмі «Недоторкані», після якого Коннері чекав «Оскар» за кращу роль другого плану. На рахунку актора також три «Золотих глобуса» і три британські премії BAFTA, а також один титул – лицарський, який 20 років тому йому вручила королева Єлизавета II.

В останні роки Коннері жив на Багамських островах – в рідну Шотландію він обіцяв повернутися, якщо країна здобуде незалежність від Великобританії.

Не пропустітьПОДІБНЕ
рекомендації для вас

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Нове

- Advertisement -

Вас може зацікавитиПОДІБНЕ
рекомендації для вас