Вчені з’ясували, чому людям подобається музика

Спроби визначити оптимальний музичний звукоряд дуже нагадують спроби знайти ідеальний календар. В обох випадках людям доводилося йти на компроміс між природною даністю і зручністю застосування. Про це пише “Популярна Механіка”, яка опублікувала статтю про те, чому людям подобаються звуки музики.

Для того, щоб отримати базове уявлення про звичний сучасним людям музичний звукоряд, досить поглянути на фортепіано, клавіатура якого може складатися з різної кількості октав, але самі по собі октави завжди незмінні – кожна з них являє собою набір з семи білих і п’яти чорних клавіш. Тобто, в октаві дванадцять нот. Але чому дванадцять, а не, скажімо, тринадцять або дев’ять? І чому одні поєднання клавіш звучать з приємною пульсацією, а інші сприймаються як неблагозвучні?

Якщо коротко, то вся справа в особливостях роботи нашої слухової системи, яка сприймає одні поєднання звуків як милозвучні, а інші – як дизонансні (неблагозвучні). Люди вже тисячі років тому звернули увагу на цей факт, експериментуючи з примітивними музичними інструментами – наприклад, з флейтами з тростини або струнами, які, можливо, були тятивою лука.

“Вагаючись, струна створює не тільки свій основний тон, а й т.зв. обертони. Частота коливань половини струни в два рази вище основного тону. Третина струни коливається з втричі вищою частотою, ніж вся струна. І так далі – звуки всіх стійких обертонів, гармонік вільно звучної струни – буквально гармонійно поєднуються”, – пояснюють учені.

Не пропустітьПОДІБНЕ
рекомендації для вас

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Нове

- Advertisement -

Вас може зацікавитиПОДІБНЕ
рекомендації для вас