Чи справді ібупрофен руйнує нашу печінку?

Згідно з результатами дослідження Каліфорнійського університету в Девісі, популярний нестероїдний протизапальний препарат ібупрофен, може надати істотно негативної шкоди вашій печінці.

Добре усім відомий факт, що ібупрофен може викликати проблеми з серцем та підвищити ризик розвитку інсульту, однак його вплив на печінку раніше був менш зрозумілий.

“Ми виявили, що ібупрофен викликав набагато більше змін експресії білка в печінці, ніж ми очікували”, – зазначив професор Олдрін Гомес з кафедри нейробіології.

Дослідження проводили на мишах, який давали вживати ібупрофен.

Вчені виявили, що препарат мав різні, а в деяких випадках протилежні ефекти на печінку самців і самок мишей. Протеасома — система видалення відходів, по-різному реагувала у самок і самців. Ібупрофен підвищував активність Р450, що розщеплює ліки, у самок, але знижував його у самців.

Як зазначають лікарі, підвищення цитохрому Р450 може означати, що інші ліки, які приймаються разом з ібупрофеном – залишаються в організмі людини на більш тривалий час.

У довгостроковій перспективі важливо почати розгляд відмінності між чоловіками і жінками щодо метаболізму ліків і їх наслідків, вважають автори дослідження.

Бойовики зазнали великих втрат на Донбасі: з’явилися подробиці

Не пропустітьПОДІБНЕ
рекомендації для вас

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Нове

- Advertisement -

Вас може зацікавитиПОДІБНЕ
рекомендації для вас